CCTV - Closed Circuit Televison

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Kamerové systémy – CCTV (Closed Circuit Television) – jsou velmi významným prostředkem pro monitorování a to nejen pro bezpečnostní účely, např. pro ověření poplachového stavu, ale také pro sledování různých výrobních procesů v průmyslu apod.


Černobílé nebo barevné CCTV systémy tvoří: kamery, monitory, videopřepínače, multiplexery, videomatice, záznamová zařízení analogová i digitální, detektory pohybu, přenosové cesty (metalické, optické), popřípadě audio komponenty. Nezbytným příslušenstvím jsou kamerové povětrnostní kryty, držáky, otočné hlavice ke kamerám, přisvícení ve viditelném i infračerveném spektru světla atd.

Současné systémy umožnují téměř neomezené možnosti ovládání (polohy, ostření, transfokace) a přenosu obrazu i zvuku na dálku, a to i na velké vzdálenosti s využitím buďto koaxiálních nebo optických kabelů a nejnověji s využitím datových sítí s protokolem TCP/IP.

Možné jsou i přenosy realizované pomocí mikrovlnných nebo laserových pojítek a stále více jsou využívány GSM technologie ve spojení s Internetem.

Příklad sledování online záznamu: 

Příklad zapojení systému CCTV:

Každému zákazníkovi poskytujeme bezplatné konzultace!